شرکت : شرکت تولیدی بازرگانی سپهر تجارت خلیج فارس که تحت شماره ٢٥٦٤١٥ و شناسه ملی ١٠١٠٢٩٦٦٩٦٠در اداره کل ثبت شرکت ها و مؤسسات تجاری در قالب شرکت سهامی خاص ثبت شده است و در ادامه، به اختصار شرکت نامیده می شود .

دفتر مرکزی : دفتر مرکزی شرکت در تهران ، خیابان ولیعصر ، بالاتر از پل پارک وی ، نبش کامران ، ساختمان روشن ، طبقه ششم ، واحد ۶۰۲ واقع گردیده است.

مجوز فعالیت : مجوز رسمی صادر شده از سوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت ( مرکز توسعه تجارت الکترونیک ) و اداره ارشاد استان تهران و وزارت محترم کار و رفاه اجتماعی که نشانگر تطبیق فعالیت های این شرکت با قوانین و مقررات مشاغل خانگی مصوب دولت جمهوری اسلامی ایران است.

همچنین موضوع استعلام پرونده  شماره ۶۰/۲۷۱۵۳۲ مورخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۴  از کمیته نظارت بر شرکتهای بازاریابی شبکه ای‌ ، که تائید فعالیت شرکت مبنی بر عدم اعطای هر گونه پورسانت به صورت شبکه ای‌ یا هرمی و غیره قانونی می‌باشد

 بازاریابی مشاغل خانگی : روشی برای فروش محصول یا خدمات است که در آن شرکت تولیدی یا خدماتی با حذف سایر واسطه های توزیع ، به متقاضیان خانگی مستقلی که محل تجاری ثابتی ندارند نمایندگی فروش محصولاتش را می دهد. آنهااین محصولات را به صورت عمده خریداری کرده و به شکل خرده می فروشند و از اختلاف قیمت بین عمده و خرده سود کسب می کنند. ضمنًا شرکت از طریق یک طرح کارآفرینی از پیش اعلام شده ، به این نمایندگان فروش امکان می دهد تا با معرفی این تجارت به سایرین (فقط در يك سطح) ، از فروش انجام شده توسط آنها هم به صورت پورسانت فروش سازمانی یا پاداش ، درآمد کسب کنند.

نماینده فروش خانگی : شخص حقیقی که برای محصولات عرضه شده توسط شرکت مشتری یابی می کند و بر اساس حجم فروش ماهیانه خود حقوق ثابت و  پورسانت  و پاداشدریافت می کند. نماینده فروش خانگی می تواند با معرفی و آموزش افراد دیگر به شرکت ، بر اساس طرح کارآفرینی از پیش اعلام شده ، از حجم فروش آنها(فقط در يك سطح) حق العمل دریافت کند.

مدیر فروش : نماینده فروشی که مسئولیت آموزش فرد یا افرادی از اعضاء سازمان فروش خود را مستقیمًا بر عهده دارد.

قرارداد : فرمی از پیش طراحی شده بر اساس دستورالعمل  دبیرخانه مشاغل خانگی است که در قالب فایل الکترونیکی از تارنمای شرکت قابل دریافت است. كه هر فرد متناسب با ارتقاي جايگاه تنظيم شده است

شناسه کاربری : شماره کارت ملی نماینده فروش است.

مصرف کننده : شخص حقیقی یا حقوقی که محصولات را به صورت مداوم یا مقطعی از نماینده فروش خریداری می کند ولی در عضویت رسمی شرکت نیست.

محصولات : هر کالایی که در فروشگاه مجازی تارنمای شرکت در معرض سفارش گذاری قرار می گیرد. و تابع قوانين جمهوري اسلامي ايران است.

گروه کالا : کالاهای عرضه شده در گروه های کالایی و با ضرایب مشخص دسته بندی شده اند(بسته به سطح مارجین و سود دهی کالا در طرح) پورسانت نماینده فروش در طرح کارآفرینی مشاغل خانگی پس از اعمال ضرایب کالاها محاسبه و پرداخت خواهد شد.

 

طرح کارآفرینی : ساختار درآمدزایی است که آخرین ویرایش آن در تارنمای شرکت قرار می گیرد و بر اساس آن ، شرکت  پورسانت فروش شخصی ، پورسانت فروش سازمانی و پاداش مدیران فروش را در پایان هر ماه محاسبه می نماید و به حساب شخصی متقاضیان مشاغل خانگی پرداخت مینماید .

پورسانت : حق العملی است که از فروش شخصی و یا غیرمستقیم کالاهای شرکت به بازاریابانی که بر اساس طرح درآمدزایی صلاحیت دریافت آن را دارند ، تعلق می گیرد. پورسانت محاسبه شده در مواعد مشخص به حساب بانکی اعلام شده از سوی شاغلان خانگی واریز می گردد.

جایگاه : منظور موقعیت بازاریاب در نمودار جایگاهی بازاریابان است که پس از پذیرش فرم ثبت نام بازاریاب ازسوی شرکت به وی اختصاص داده می شود.

مديران فروش : منظور افرادی هستند که از لحاظ جایگاهی و تجربی در سطوح بالایی مرتبط با بازاریابها هستند و مدير فروش به طریقی به آنها متصل شده است.

سازمان فروش : منظور بازاریابهایی هستند که از لحاظ جایگاهی در سطوح زیرین مدیران فروش قرار می گیرند وبه صورت مستقیم به مديران فروش متصل شده اند.

 

حجم فروش شخصی : مجموع قیمت خالص (بدون احتساب مالیات ارزش افزوده و هزینه حمل و بسته بندی)محصولات سفارش گذاری و تسویه شده از دفتر کار مجازی نماینده فروش.

حجم فروش سازمانی : مجموع قیمت خالص (بدون احتساب مالیات ارزش افزوده و هزینه حمل و بسته بندی)محصولات سفارش گذاری و تسویه شده از دفتر کار مجازی اعضاء تحت حمایت و آموزش مديران فروش.

تسویه : پرداخت الکترونیکی موفق جمع مبلغ قابل پرداخت یک فاکتور از سوی نماینده فروش یا مشتری او به منزله تسویه است.

دفتر کار مجازی : فضایی است مختص به هر متقاضی مشاغل خانگی در تارنمای شرکت که بر اساس آن امکان مشاهده ، فاکتورها و سوابق پورسانت های دریافتی بازاریاب چه بصورت پورسانت فروش شخصی یا فروش سازمانی به همراه اسناد مالی مربوط به آن و ریز فاکتورها فراهم می شود.

قیمت خرده فروشی : قیمت اعلام شده کالا در تارنمای شرکت که به منزله قیمت مصرف کننده بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده است. و در روي هر كالايي درج شده است.که با رنگ قرمز در زیر هر محصول مشخص شده است

قیمت عمده فروشی : قیمت اعلام شده کالا در تارنمای شرکت با کسر ۵ الی ۳۵ درصد مبلغ آن که بابت پورسانت خرده فروشی(حاشيه سود مغازه داران و مشتريان مصرف كننده) پرداخت می گردد. که با رنگ سیاه  در زیر هر محصول مشخص شده است

فروش مؤثر : قیمت خرده فروشی محصول با اعمال تخيفات و حاشيه سودي كه به هر بازارياب تعلق ميگيرد.

دستورالعمل : منظور مقرراتی است که هیئت مدیره شرکت بنا بر الزامات یا ضروریات به وجود آمده با اکثریت نصف به علاوه یک نفر ، تصویب و از تاریخ ابلاغ به متقاضیان مشاغل خانگی از طرق پیش بینی شده ، لازم الاجرا می شود.

ابزار آموزشی : کلیه ابزار و امکانات فیزیکی تهیه شده از سوی شرکت که به صورت رایگان یا قابل فروش دراختیار نمایندگان فروش قرار داده می شوند.

خدمات آموزشی : شامل هر نوع آموزش فردی یا گروهی که در قالب های مختلف از سوی شرکت ،اساتيد، مربیان و یا مدیران ارشد به صورت رایگان در اختیار نمایندگان فروش قرار می گیرد.

پاداش : حق العملی است که به صورت نقدی در 5 قالب پاداش فروش ماهیانه ، و به صورت نقدی به مديران فروش  كه با ارتقا سطح طبق طرح های از پیش تعیین شده بهمديران فروش  اعطاء می شود.

پورسانت فروش شخصی : درصدي از حجم فروش بازارياب   که بر اساس حجم فروش شخصی ماهیانه نماینده فروش از ١ تا ۵۵ درصد قیمت عمده فروشي با احتساب ضرایب کالایی متغیراست و در بازه ۵ روزه ابتدایی ماه بعد واریز می گردد.

پورسانت فروش سازمانی : حق العملی است که طبق جزئیات طرح کارآفرینی از حجم فروش گروهی هر مدير فروشي  كه بين 1 الي 15 درصد ميباشد به  مديران  فروش  تعلق می گیرد و در بازه ۵ روز ابتدایی ماه بعد واریز می گردد.

مدیر فروش : به بازاریابی که مجموع فروش ماهیانه شخصی اش به طور متوالی در 3 ماه فعالیت بالاتر از ٣ میلیون باشد و تعداد حداقل ١٠ نفر بازاریاب در سازمان فروش خود مشغول به فعالیت باشند

رتبه : برای اینکه یک بازاریاب فروش بتواند از پورسانت فروش سازمانی بهره مند شود لازم است از نظر حجم فروش شخصی و حجم فروش گروهی ، مطابق با شرایط اعلام شده در طرح کارآفرینی ، الزاماتی را برآورده کند که به آن شرایط تعیین شده رتبه یا رده گفته می شود.

تارنما : پایگاه عملیاتی بر خط شرکت به آدرس www.sepehregan.com کلیه مبادلات میان نمایندگان فروش و شرکت ازطریق آن صورت می پذیرد. این تارنما پایگاه اطلاع رسانی رسمی شرکت نیز می باشد.

 

عضویت

حداقل سن لازم برای عضویت درشرکت، ١٨ سال تمام شمسی است.

بازاریاب فقط به صورت اینترنتی و از طریق تارنمای رسمی شرکت می تواند اقدام به ثبت نام و عضویت نماید. از کلیه متقاضیان هنگام ثبت نام اطلاعات کامل هویتی اخذ خواهد شد.

تبصره - در صورت ثبت اطلاعات هویتی جعلی و نادرست از سوی نماینده فروش، جایگاه مربوطه مسدود خواهد شد ثبت کد ملی حامی در فرم ثبت نام الزامی است و چنانچه فرد فاقد حامی باشد می تواند با ثبت کد حامی اعلام شده از سوی شرکت به شماره ۰۴۵۱۲۲۲۱۵۶ ، شرکت را به عنوان حامی خود انتخاب کند.

در صورتی که نماینده فروش اقدام به لغو عضویت خود و انصراف از فعالیت در شرکت نماید برای عضویت مجدد باید نسخه اصلی درخواست عضویت مجدد خود را به همراه کد ملی حامی جدید به دفتر مرکزی شرکت ارائه نماید.

عضویت نماینده فروش با دریافت قرارداد او توسط شرکت رسمیت می یابد. شرکت بر حسب اختیاراتش می تواند درخواست افراد را پذیرفته یا رد نماید. در صورت رد درخواست عضویت از سوی شرکت، نامه ای به همراه دلایل ر ّد درخواست به آدرس پست الکترونیکی متقاضی ارسال می شود.

تبصره – فعالیت در شرکت منوط به انعقاد قرارداد کتبی با شرکت است و نماینده فروش بعد از ثبت نام اولیه ودریافت کد واحد باید از طرق اعلام شده از سوی شرکت ، نسخه اصلی قرارداد خود را طی مدت حداکثر ١٤ روز به دفتر مرکزی شرکت تحویل دهد.(جهت تكميل فرايند استخدامي و ارايه به ادارات كار و بيمه تامين اجتماعي)

عضویت در شرکت رایگان است و مستلزم پرداخت وجه یا خرید محصول نیست. هزینه های احتمالی نمایندگان در راستای بازاریابی و جذب مشتریان بر عهده ایشان است و شرکت تعهدی نسبت به پرداخت اینگونه هزینه ها ندارد.

با پذیرش فرم ثبت نام متقاضی از سوی شرکت، یک دفتر کار مجازی در تارنمای شرکت به وی اختصاص داده میشود که نماینده فروش می تواند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.sepehregan.com و وارد نمودن شناسه کاربری و گذرواژه اختصاصی خود به آن وارد شود.

تبصره - هر یک از بازاریابان و یا مديران فروش حداقل باید به صوررت ماهیانه پنج میلیون ریال فروش شخصی داشته باشند (هدف بالابردن سطح  معلومات  بازاریابان و مربیان فروش  با اخرین تولیدات شرکت است) و در صورت عدم عملکرد طی دو ماه متوالی قرارداد بازاریاب و مربی فروش باطل میشود .

و هیچ گونه پورسانت چه  شخصی و یا سازمانی دریافت نخواهد کرد

مديران فروش

مديران فروش بر اساس رتبه کسب شده در آخرین ماه منتهی به فعالیت خود به شش دسته تقسیم می شوند:

بازاریاب فعال : نماینده فروش با فروش شخصی ماهیانه حداقل ٣٠٫٠٠٠٫٠٠٠ ریال

رتبه ١  : مدیر فروش دارای۲ بازاریاب با رتبه حداقل توزیع کننده فعال و مجموع فروش سازمان ۶۰،٠٠٠،٠٠٠ریال و فروش شخصی ماهیانه حداقل ٣٠٫٠٠٠٫٠٠٠ ریال

رتبه ٢  : مدیر فروش دارای ۵ بازاریاب با فروش گروهی٠٠٠ ،١۵،٠٠٠ریال و فروش شخصی ماهیانه حداقل٣٠٫٠٠٠٫٠٠٠ ریال

رتبه ٣  : مدیر فروش دارای ۱۰ بازاریاب  با فروش گروهی٠٠٠، ۳۰،۰٠٠ریال یالی و فروش شخصی ماهیانه حداقل ٣٠٫٠٠٠٫٠٠٠ ریال

رتبه ٤  : مدیر فروش دارای ۲۰ بازاریاب  با فروش گروهی٠٠٠ ،۶۰،٠٠٠ریال و فروش شخصی ماهیانه حداقل٣٠٫٠٠٠٫٠٠٠ ریال شرکت متعهد است تمام مدیران فروش دارای شرایط را بیمه رسمی و نماید .

تبصره - شرکت هیچگونه تعهدی نسبت به تأمین ابزار و ارائه خدمات آموزشی به نمایندگان فروش دارای رتبه کمتراز دو ستاره ندارد. مدیران فروش دارای رتبه ٤  و بالاتر از لحاظ شرکت »مدیر ارشد« شناخته می شوند و علاوه بر داشتن صلاحیت حمایت و مربیگری اعضای زیر مجموعه ، از پشتیبانی شرکت در اجرای سیاست های همسو برخوردار هستند.

اگر متقاضی عضویت از طریق حامی وارد سامانه شده باشد، سازمان فروش مدیر خود قرار می گیرد و مسئولیت آموزش و نظارت و پاسخگویی به سوالات او بر مدیر اش بر عهده مربی  اوست. این امر مانع از مراجعه وی به واحد آموزش شرکت جهت رفع ابهامات و ایرادات نخواهد گردید. شرکت هیچ تعهدی نسبت به فراهم کردن امکانات ، اعم از محل آموزش ، ابزار کمک آموزشی ، ملزومات اداری و ... برای نمایندگان فروش خود ندارد.

در خصوص برگزاری هر گونه کلاس و یا دوره آموزشی در خارج از محل های مذکور، شرکت هیچگونه مسئولیتی ندارد. بدیهی است با توجه به این موضوع، شرکت مسئولیت هیچ اتفاقی در این زمینه را نخواهد پذیرفت و کلیه تبعات قضایی و انتظامی ناشی از انجام این عمل بر عهده نماینده فروش خاطی است و شرکت با گرفتن تعهد کتبی از وی ، از خود رفع مسئولیت خواهد کرد. شرکت صرفًا مسئولیت مطالب آموزشی ارائه شده در تارنمای رسمی خود را می پذیرد و چنانچه نماینده فروشی باارائه اطلاعات غیرواقعی و یا آموزش نادرست موجبات ضرر و زیان شخص ثالث )اعم از بازاریاب سازمانی ، مصرف کننده و ...( را فراهم کند شخصًا مسئول جبران خسارت وارده خواهد بود.

تکثیر و توزیع مطالب آموزشی ارائه شده از سوی مربیان بلامانع است ، لکن ایجاد هرگونه تغییر در متن این مطالب مجاز نیست.

 

محصولات

کلیه کالاهای قابل عرضه از سوی شرکت دارای شماره ثبت علامت تجاری، مجوز وزارت بهداشت و درمان، تاریخ تولید و تاریخ انقضا هستند.

مشخصات فنی کالاها که شامل تصویر، وزن، نوع و قیمت آنها است در بخش فروشگاه تارنمای رسمی شرکت ارائه شده است.

کالاهای تولیدی شرکت : آن دسته از کالاها که دارای برند جوبانو است و تولید شده در شرکت سپهر تجارت خلیج فارس می باشد.

کالاهای غیره : آن دسته از کالاها که توسط شرکت تولید نمی شود و در کانال های توزیع دیگر همچون فروشگاه ها ، تعاونی ها ، خرده فروشی ها و ... نیز موجود است. شرکت حق هرگونه تغییر  در نوع ، برند تجاری، قیمت و ... کالاها را برای خود محفوظ می دارد و نمایندگان فروش حق اعتراض نسبت به این موضوع را ندارند.

شرکت متعهد می شود که به طور منظم فروشنده مستقیم را در جریان اطلاعات ضروری و تغییرات  کمی و کیفی محصولات شرکت قرار دهد .

چنانچه نماینده فروش اقدام به فروش کالاها خارج از قیمت اعلام شده نماید ، شرکت بدون اخطار کتبی اقدام به لغو عضویت وی خواهد نمود.

 

سفارش و تسویه

قبل از تسویه کامل مبلغ سفارش از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی بانک ملت، تحویل محصولات امکان پذیر نیست.

شرکت در مراودات مالی و کالایی مصرف کنندگان و نمایندگان فروش دخالت و قضاوت نمی کند. این امر مانع ازطرح دعوا در محاکم صالحه عمومی توسط هر یک از طرفین نمی شود.

چنانچه بازاریابی ظرف مدت ٩٠ روز بدون دلیل موجه (فوت اقوام درجه یک، حوادث غیرمترقبه مانند: زلزله، بیماری واز کارافتادگی بر اثر حادثه) حداقل پنج میلیون ریال سفارش گذاری محصول نداشته باشد، جایگاه وی معلق خواهدشد.

تبصره – نماینده فروش برای فعالسازی مجدد جایگاه خود باید درخواست رسمی خود را پس از امضاء به پست الکترونیکی شرکت ارسال کند.

استراتژیهای فروش که از جانب تیمهای فروش مدیران فروش ارائه میشود نمیبایست منجر به اجبار در خرید وهمچنین القای خرید در مبالغ مشخص در هر یک از گروههای فروش برای بازاریابان شرکت شود. لذا، در صورت تعیین مبلغ خرید مشخص برای ملحق شدن یک بازاریاب به شرکت، دفتر کاری عاملین تا رسیدگی نهایی مسدود خواهد شد.

بازاریاب تا ٢٤ ساعت کاری بعد از تائید  فاکتور ثبت شده فرصت دارد درخواست انتقال فاکتور خود را به مسئول شعبه تحویل دهد و یا به ایمیل info@jobanou.ir ارسال نماید.

 

حمل و ارسال محصولات

شرکت ظرف مدت ٣ الی ١٠ روز کاری اقدام به تحویل کالا به نماینده فروش یا مصرف کننده ای که نام وی در هنگام ثبت سفارش کالا ثبت شده است خواهد نمود. نماینده فروش فعال در شهرهای دارای شعبه می تواند کالای خود را در شعبه شرکت و یا درب منزل دریافت کند و ازاین رو در زمان تسویه فاکتور، باید یکی از 4 گزینه : 

امضاء رسید تحویل کالا توسط نماینده فروش به منزله تأیید صحت و سلامت کالاهای دریافتی توسط اوست و بدیهی است نماینده پس از ثبت امضاء در رسید تحویل نمی تواند در مورد خرابی یا کسری احتمالی کالاهایش ادعایی راطرح نماید.

چنانچه کالا قبل از تحویل به نماینده فروش به هر دلیلی معیوب شده باشد شرکت خود را موظف به تعویض آن میداند.

 

پورسانت و پاداش

پورسانت بازاریابان پس از محاسبات پایان ماه، حداکثر تا پایان پنج روز اول کاری ماه بعد، به حساب آنها واریزخواهد شد.

پاداش های ماهیانه نمایندگان فروش پس از محاسبات پایان ماه، حداکثر تا ١٥ ام ماه بعد ، به حساب آنها واریز میشود.

پاداش های فصلی نمایندگان فروش پس از محاسبات پایان فصل ، حداکثر تا ١٥ ام ماه بعد به حساب آنها واریز می گردد.

کلیه پورسانت ها و پاداش های نقدی نمایندگان فروش تنها به حساب بانکی که به نام شخص آنها نزد بانک ملت یا صادرات باز گردیده و در فرم ثبت نام درج شده است ، قابل واریز می باشد.

تبصره - پورسانت و پاداش نقدی متعلقه به نمایندگان فروش، فقط به حساب بانکی که به نام شخص نماینده است واریز خواهد شد و واریز پورسانت به حساب غیر و یا پرداخت نقدی خارج از شبکه بانکی امکان پذیر نخواهد بود.

شرکت هیچ پورسانتی بابت عضوگیری به نمایندگان فروش نمی پردازد و پورسانت و پاداش فقط بابت فروش محصولات این شرکت پرداخت می شود.

مبنای محاسبه پورسانت ها جمع اقلام مندرج در فاکتور پس از اعمال ضرایب کالاها)بسته به پر سود بودن یا کم سود بودن کالاها(، بدون در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده و هزینه ارسال است.

شرکت حق دارد بدهی های احتمالی نماینده فروش به شرکت را از پورسانت متعلقه به وی کسر نماید.

برابر ماده ١٠٤ قانون مالیات های مستقیم ، ٣٪ از پورسانت و یا پاداش نقدی متعلقه به نماینده فروش، به عنوان علی الحساب مالیات تکلیفی مودی (پورسانت گیرنده) از مبلغ پورسانت و یا پاداش کسر و به نام نماینده فروش به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز خواهد شد(قانون مالیات بر در آمد).

شرکت در اعمال کسورات قانونی از جمله مالیات ، عوارض ، حق بیمه و ... تابع قوانین دولت جمهوری اسلامی ایرانبوده و در صورت لزوم فورا نسبت به اعمال آن در طرح کارآفرینی خود اقدام خواهد نمود.

صاحب شماره حساب ثبت شده از سوی بازاریاب در فرم ثبت نام و فرم قرارداد باید با نام صاحب جایگاه یکسان باشد.

چنانچه پورسانت بازاریاب ها در موعد اعلام شده فوق پرداخت نگردد، وی باید با ارسال پرینت بانکی از طریق ایمیلinfo@jobanou.ir به واحد خدمات و پشتیبانی شرکت موضوع را پیگیری نموده و در صورت صحت موضوع پورسانت خود را همزمان با پورسانت ماه بعدش دریافت نماید.

چنانچه نماینده فروشی در مورد مبلغ پورسانت دریافتی خود شبهه یا تردیدی داشت می تواند درخواست خود را بصورت مکتوب و همراه با امضاء و اثر انگشت خود و ذکر توضیحات کامل موضوع به آدرس info@jobanou.ir ایمیل نماید و چنانچه موضوع مطرحه صحت داشت مابه التفاوت مبلغ پورسانت به حساب وی واریز می گردد.

 

تبلیغات

تبصره - برای هر نوع تبلیغات غیرکلامی اعم از ابزارهای تبلیغاتی نظیر اینترنت ، پیام کوتاه و امثالهم اخذ اجازه نامه کتبی از شرکت الزامی است و پس از اعطای چنین اجازه ای ، لوگوها و علایم تجاری باید دقیقًا به شکلی که دردستورالعمل های شرکت ذکر شده مورد استفاده قرار گیرد.

در تبلیغات نباید افراد به صورت اشتباهی راهنمایی شوند. ارائه اطلاعات به صورت تحریف شده و غیر واقعی ممنوع است.

کلیه لوازم و تجهیزات تبلیغاتی که با هدف معرفی کار استفاده میشود فقط توسط شرکت تولید می گردد، لذا نمایندگان میتوانند در صورت تمایل این ابزار را از شرکت تهیه نمایند.

نسخه آماده چاپ کارت ویزیت نمایندگان فروش در دفتر کاری آنها بارگذاری شده است.

کارت ویزیت با دو رنگ سازمانی شرکت در اختیار نمایندگان فروش قرار گرفته است. کارت ویزیت قرمز رنگ باعنوان "نماینده فروش مستقل" در دفتر کاری کلیه نمایندگان فروش قرار دارد. مدیر فروشی که حداقل یک بار رده سازمانی ده نفره را کسب کرده می تواند در دفتر کاری بر خط خود کارت ویزیت سبزآبی با عنوان "مدیر فروش وکارآفرین" را نیز دریافت کند.

بازاریابها فروش مجاز به درج نشانی ، شماره تلفن های تماس و رایانامه دفاتر شرکت یا شرکت های وابسته به آن بر روی کارت ویزیت خود نیستند.

نمایندگان فروش به هیچ عنوان حق ساخت و استفاده از هر گونه مهری که نام و لوگوی شرکت یا شماره تلفن یاآدرس یکی از دفاتر شرکت در آن باشد را ندارند.

استفاده از هرزنامه ها (ارسال ایمیل به کسانی که مایل به دریافتش نیستند) و سیستم های خودکار شماره گیری تلفن ممنوع است. تخلف از این ماده، تخلف از قوانین و مقررات به شمار آمده و منجر به حکم تعلیق یا لغو فوری عضویت شخص متخلف می شود.

نمایندگان فروش در تبلیغات خود فقط باید یکی از عناوین زیر را استفاده نماید و استفاده از هر عنوان دیگری غیرمجاز است :

الف) بازاریاب

ب) نماینده مستقل فروش

ج) مدیر فروش

مدیران فروش در تبلیغات خود فقط باید یکی از عناوین زیر را استفاده نماید و استفاده از هر عنوان دیگری غیرمجاز است:

الف) کارآفرین

ب) مدیر فروش

ج) سازمان ساز

نمایندگان فروش بدون دریافت موافقت قبلی و مجوز کتبی شرکت ، مجاز به انجام مصاحبه های رادیویی ، تلویزیونی ، روزنامه ای و مجلات یا برگزاری همایش عمومی جهت تبلیغ شرکت ، محصولات و خدمات آن نیستند. تمامی درخواست های مرتبط با رسانه ها باید جهت هماهنگی به شرکت ارائه گردد.

در کلیه نمایشگاه ها ، بازارچه ها ، پایگاه های موقت و سایر اشکال فروش نمایشگاهی که قابلیت برپائی غرفه فروش چه به صورت دائم ، چه به صورت موقت در آنها وجود دارد ، تنها یک گروه حق ایجاد پایگاه در محل واحد را دارد.

در مواردی که شکایتی مبنی بر تداخل بازار فروش یا تبلیغات به دبیرخانه شرکت واصل گردد ، شرکت موظف است باهماهنگی اعضاء، نماینده ای بی طرف برای ملاحظه مستندات و احیانًا بررسی میدانی تعیین نماید.

در موارد اختلاف، نماینده شورا موظف است بر اساس اولویت های زیر اقدام به جمع آوری مستندات و صدور رأی نهایی نماید:

تقدم زمانی عقد قرارداد

تقدم زمانی برپائی غرفه

تقدم زمانی دریافت معرفی نامه از سوی شرکت

سایر شواهد و ادله معتبر

تشخیص مصادیق تداخل بازار بر عهده نماینده منصوب شورا است. نظر کارشناسی نماینده شورا قطعی و غیرقابل تجدید نظرخواهی است.

چنانچه فرد یا افرادی از رأی صادره توسط نماینده شورا تمکین نکنند ، شرکت موظف است در مرحله اول از طریق اخطار کتبی و در مرحله دوم از طریق تعلیق موقت جایگاه کاری ، از ادامه فعالیت آنان جلوگیری به عمل بیاورد.

 

مرجوعی محصولات

نماینده فروش مجاز به رد درخواست مرجوعی کالا از سوی مصرف کننده نهایی نمی باشد و تصمیم گیری در این رابطه فقط بر عهده مصرف کننده است و شرکت با رعایت موارد ذیل خود را ملزم به پذیرش مرجوعی کالا می نماید.

الف) کالای مرجوع شده مربوط به آخرین فاکتور نماینده فروش باشد.

ب) کالا به شکل سالم و مصرف نشده باشد. به نحوی که امکان فروش مجدد آن توسط شرکت وجود داشته باشد.

تبصره - مرجوعی کالاهایی که تاریخ مصرف مندرج روی بسته آنها منقضی شده است از سوی شرکت مورد پذیرش نخواهد بود.

تنها نماینده فروش می تواند درخواست مرجوعی کالاهای خریداری شده را به شرکت اعلام کند که مراحل آن در ذیل آمده است :

الف) نماینده درخواست مرجوعی کالا را از طریق دفتر کار خود به صورت بر خط ثبت نماید.

ب) کالای مرجوع شده را به انبار یا یکی از دفاتر شرکت تحویل دهد.

تبصره - ارجاع کالا به انبار یا یکی از دفاترنمایندگی شرکت به عهده مرجوع کننده خواهد بود. این امر از طریق مراجعه حضوری مرجوع کننده به انبار یا یکی از دفاتر شرکت و یا از طریق پست یا پیک امکان پذیر است و کلیه هزینه های ناشی از ارجاع به عهده مرجوع کننده است.

چنانچه کالای مرجوع شده فاقد شرایط لازم برای پذیرش از سوی شرکت باشد فرآیند مرجوعی متوقف شده و هزینه های بازپس گیری کالای مرجوع شده از انبار شرکت بر عهده نماینده فروش است.

چنانچه نماینده فروشی کالاهای خود را تا قبل از بیست و پنجم ماه به شرکت مرجوع کند ١٠ درصد از قیمت مصرف کننده کالای مرجوع شده کسر می گردد و مابقی به نماینده فروش بازگردانده می شود. چنانچه برگشت کالا بعد از ٢٥ ام ماه اتفاق بیفتد ، علاوه بر کسر ١٠ درصد ، پورسانت پرداخت شده در طرح کارآفرینی )فروش سازمانی ( نیز ازمبلغ بازگردانده شده به نماینده فروش کسر می گردد.

نحوه بازپس گیری محصولات (بند ط ماده ٩ آ ن نامه اجرایی تبصره ماده ٨٧ قانون نظام صنفی) در صورت فسخ قرارداد بازاریاب، بازپس گرفتن محصولات فروخته شده (حداکثر طی ١٢ ماه منتهی به تاریخ فسخ قرارداد) که قابل فروش مجدد است و استرداد مبلغ دریافتی کالای مرجوعی منهای هزینه ارسال و باز پس فرستادن کالا و سود خرده فروشی تعلق گرفته شده به بازاریاب از قیمت برای مصرف کننده و مالیات غیرقابل استرداد.

تبصره - شرکت می تواند کمیسیون پرداخت شده در ازای فروش کالای مرجوعی را از کمیسیون بعدی اعضا سازمان فروش کسر نماید.

حق انصراف کالا و خدمات (آ ن نامه اجرایی مواد ٣٨ و ٤٢ قانون تجارت الکترونیکی) بر اساس ماده ٣٨، شروع اعمال حق انصراف به ترتيب زير خواهد بود:

الف) در صورت فروش كالا، از تاريخ تسليم كالا به مصرف كننده و در صورت فروش خدمات ، از روز انعقاد.

ب) در هر حال آغاز اعمال حق انصراف مصرف كننده پس از ارائه اطلاعاتی خواهد بود كه تامين كننده طبق مواد(٣٣) و (٣٤) اين قانون موظف به ارائه آن است.

ج) به محض استفاده مصرف كننده از حق انصراف ، تامين كننده مكلف است بدون مطالبه هيچ گونه وجهی عين مبلغ دريافتی را در اسرع وقت به مصرف كننده مسترد نمايد.

د) حق انصراف مصرف كننده در مواردی كه شرايط خاصي بر نوع كالا و خدمات حاكم است اجرا نخواهد شد. موارد آن به موجب آ ن نامه ای است كه در ماده (٧٩) اين قانون خواهد آمد.

بر اساس ماده ٤٢، حمايت های اين فصل در موارد زير اجرا نخواهد شد:

الف) خدمات مالي كه فهرست آن به موجب آ ن نامه ای است كه در ماده (٧٩) اين قانون خواهد آمد.

ب) معاملات راجع به فروش اموال غيرمنقول و يا حقوق مالكيت ناشی از اموال غيرمنقول به جز اجاره.

ج) خريد از ماشين های فروش مستقيم كالا و خدمات.

د) معاملاتی که با استفاده از تلفن عمومی (همگانی) انجام می شود.

ه) معاملات راجع به حراجی ها.

 

انصراف از همکاری با شرکت

بازاریاب میتواند در هر زمان از عضویت و فعالیت انصراف دهد و در این حالت شرکت با پرداخت کلیه پورسانتهای متعلقه جایگاه وی را غیرفعال خواهد کرد. برای این کار میتواند با ورود به بخش "لغو فعالیت بازاریابی" دردفتر کاری مجازی خود و پر کردن فرم مربوطه به صورت بر خط انصراف خود را انجام دهد.

تبصره - اگر مدت همکاری نماینده فروش و شرکت کمتر از ٦٠ روز کاری باشد، در همان لحظه رابطه قراردادی نماینده با شرکت قطع و میتواند با ثبت نام در شرکت دیگری به فعالیت در آن شرکت پردازد.

تبصره - اگر مدت همکاری با شرکت بیش از ٦٠ روز باشد، رابطه قراردادی نماینده فروش به مدت ١٥ روز کاری لغو نمیشود بدین معنی که جایگاه نماینده فروش در شرکت باقی میماند و در شرکت دیگری نیز نمیتواند ثبت نام کند. اما بعد از این ١٥ روز در صورتیکه نماینده فروش کماکان قصد خروج و فسخ رابطه با شرکت را داشته باشد ازشرکت خارج میشود و میتواند در هر شرکت دیگری ثبت نام کرده و فعالیت نماید.

مسئولیت حفظ نام کاربری و پسورد شخصی جایگاه نماینده فروش بر عهده شخص وی است و چنانچه در این زمینه اهمال نماید و منجر به افشاء آن گردد .

مسئولیت هر گونه انصراف و خروج از جایگاه بر عهده نماینده فروش خواهد بود.

چنانچه نماینده فروش پس از انصراف، قصد همکاری مجدد با شرکت را داشته باشد و در ١٥ روز کاری بعد ازانصراف او باشد ، میتواند مجددًا از طریق ورود به دفتر کاری و انتخاب گزینه لغو انصراف بدون انجام ثبت نام مجدد ، به ادامه همکاری با شرکت بپردازد. اما اگر بعد از گذشت این ١٥ روز قصد ادامه همکاری مجدد داشته باشد، باید دوباره در شرکت ثبت نام و کد واحد خود را بازیابی نماید. برای این کار با توجه به شرایطی که دارد میبایست مراحل ذیل را طی کند :

تبصره - کدملی مدیر فروش و یا معرف حتمًا باید در فرم فوق قید شود.

ثبت یک درخواست عضویت به نام دو یا چند نفر به عنوان شریک امکان پذیر نمی باشد.

چنانچه نماینده فروش فعال در شرکت ، با استفاده از مشخصات فرد دیگر یا هر نوع مشخصات مجحول اقدام به ثبت نام و ثبت جایگاه دیگری نماید و این امر به شرکت اثبات گردد، ضمن اخذ اخطار کتبی و اعلام موضوع به کمیته محترم نظارت، جایگاه جدید غیرفعال می گردد.

فروش و یا انتقال یک جایگاه یا منافع حاصل از آن به شخص دیگر چه به صورت قطعی ، چه به صورت موقت ممنوع است و در صورت انجام این کار به صورت پنهانی، شرکت اقدام به حذف جایگاه مذکور خواهد نمود.

تبصره - انتقال جایگاه به اقوام نسبی درجه اول شامل )فرزند، پدر، مادر، خواهر، برادر( و یا همسر با لحاظ ملزومات قانونی مجاز است. متقاضیان این انتقال می بایست درخواست رسمی و کتبی خود را به شرکت ارائه نمایند و پس از موافقت شرکت، جایگاه منتقل خواهد گردید.

تبصره - چنانچه نماینده فروش در زمان ثبت نام سهوًا "نام و نام خانوادگی/شماره حساب" خود را اشتباه وارد کرده باشد می بایست جهت اصلاح نام و نام خانوادگی/شماره حساب، فرم "درخواست تغ ر مشخصات بازاریاب" دربخش دانلود را دریافت نموده و بعد از تکمیل فرم، امضا و اثر انگشت، آن را اسکن کرده و از آدرس الکترونیکی مندرج در دفتر کاری خود به آدرس الکترونیکی ارسال نماید. لازم به ذکر است که شماره حساب حتمًا باید به نام صاحب جایگاه باشد.

یک عضو حق دارد شخصی را به عنوان وارث خود به شرکت معرفی کند و نیز می تواند در زمان حیات خویش وارثش را با ارائه درخواست کتبی به شرکت تغ ر دهد.

تبصره – یک عضو تنها می تواند بستگان نسبی و سببی درجه ١ خود را به عنوان وارث معرفی نماید.

تبصره – شرکت انتقال جایگاه و منافع حاصل از آن را به وارث تا زمانی که وی گواهی فوت شخص متوفی را به همراه فرم درخواست عضویت جدید که تکمیل شده برای آن ارسال نکند، به رسمیت نمی شناسد و نمی پذیرد.

تبصره - پس از دریافت گواهی فوت و فرم ثبت نام توسط شرکت، وارث می تواند جایگاه شخص سابق و کلیه منافع منتج از آن را دریافت کند و وی متعهد به رعایت شرایط قرارداد و قوانین و مقررات بوده و موظف به انجام وظایف عضو سابق است.

در صورتی که شخص وارثی در زمان حیات خویش تعیین نکند، عضویت به محض فوت وی لغو می شود.

مدیر فروش می تواند جایگاه خود را به تنهایی و بدون نیاز به کسب رضایت اعضا سازمان فروش خود یا تیم حامی خود جا به جا نماید. برای این کار لازم است اصل نامه دستنویس درخواست جا به جایی اش را که به همراه امضاء و اثر انگشت وی است و نام و نام خانوادگی و کد ملی حامی جدید وی نیز در آن قید شده است به هر نحو ممکن به دفتر مرکزی شرکت تحویل دهد.

مدیر فروش که بخواهد جایگاه خود را به همراه سازمانش جابه جا نماید بر اساس یکی از دو حالت زیر می تواند عمل کند :

هرمدیر فروش در طول سال اول عضویت خود حداکثر ٢ بار مجاز به ارائه درخواست جابجایی می باشد.

بعد از گذشت ١٢ ماه از عضویت نماینده، درخواست جابجایی جایگاه تنها پس از بررسی دلایل طرفین از سوی مسئول شعبه و همچنین تأ د مدیر ناظر شرکت میسر و قابل اعمال خواهد بود.

 

رسیدگی به نارضایتی

سیستم ثبت نارضایتی از شرکت به منظور برطرف شدن نارضایتیهای مطرح شده توسط هر یک از بازاریابان ، مشتریان و مدیران فروش شرکتها در نظر گرفته شده است.

تبصره - ثبت نارضایتی و پیگیری از این طریق ، هیچ گونه منعی جهت پیگیری نارضایتی ها در مراجع قضایی ایجاد نخواهد کرد.

هر یک از فعالان در حوزه فروش مستقیم و سازمانی جهت درج نارضایتی در ابتدا میبایست مشکل خود را ازطریق تارنمای رسمی شرکت که مرتبط با موضوع نارضایتی است مطرح کنند و کد رهگیری حل اختلاف درونی آن شرکت را دریافت نمایند تا نماینده آن شرکت )مدیر ناظر( طبق برنامه زمانبندی مشخص رسیدگی و مورد را حل وفصل نماید.

تبصره - مشتریان و نمایندگان فروش در ابتدا باید نارضایتی خود را در برنامه حل اختلاف درونی شرکت مطرح کرده و در صورت عدم پذیرش نتیجه ، میتوانند نارضایتی خود را در برنامه حل اختلاف بیرونی

تبصره – نارضایتی هایی که در ٢ حالت دیگر (اعلام نارضایتی نماینده فروش از نماینده فروش همان شرکت واعلام نارضایتی مشتری از نماینده فروش) تنها باید در کمیته درونی شرکت مطرح شود.

برنامه حل اختلاف درونی باید خصوصیات زیر را در بر داشته باشد:

الف) منصفانه و دارای عملکرد سریع

ب) هدفمند و شفاف

ج) دسترسی آسان

د) رایگان

در صورتی که یک نماینده فروش یا مشتری نارضایتی خود را از طریق مراجع قانونی و خارج از برنامه حل اختلاف درونی شرکت مطرح کرده است ، شرکت نباید نارضایتی را در برنامه حل اختلاف خود بررسی کند و همچنین نماینده فروش و مشتری را باید از این امر مطلع سازد.

تبصره - در صورتی شرکت میتواند نارضایتی را در برنامه حل اختلاف درونی خود مورد بررسی قرار دهد که نماینده فروش یا مشتری از ادامه روند رسیدگی به نارضایتی در مراجع قانونی دیگر با رضایت خود خودداری کند.

بعد از ارسال نارضایتی از سوی نماینده فروش یا مشتری به بخش حل اختلاف درونی شرکت ، مدیر ناظر ظرفمدت ٣ روز کاری اطلاعات را برای طرف دیگر ارسال می کند. خوانده موظف است، حداکثر ظرف مدت ٥ روز کاری اطلاعات درخواستی را برای مدیر ناظر شرکت ارسال کند. در صورت عدم دریافت پاسخ در این مدت مدیر ناظر نتیجه را به نفع شخص ناراضی اعلام خواهد کرد. در صورت ارسال اطلاعات و توضیحات لازم از سوی خوانده ، مدیر ناظر حداکثر در مدت ١٠ روز کاری نتیجه را اعلام خواهد می کند.

 

امنیت، سلامت کاری و قواعد عمومی

شرکت در طول زمان قرارداد (عضویت) امکان دارد اطلاعاتی شامل گزارشات زیرمجموعه ها ، فهرست مشتریان ، گزارشات کاری و سایر اطلاعات تجاری مربوطه را در اختیار نماینده فروش قرار دهد. چنین اطلاعاتی چه به شکل الکترونیکی و چه کتبی اطلاعات محرمانه محسوب می شوند و فقط جهت آگاهی بازاریاب از امور مرتبط باعضویتش به وی ارائه می گردد.

تبصره – مدیران فروش تنها مجاز به استفاده از این اطلاعات جهت بهبود برنامه ریزی، فروش، خدمات و آموزش طی روند کاری خویش بوده و ملزم به حفظ و نگهداری چنین اطلاعاتی هستند. نمایندگان فروش نباید این اطلاعات را در اختیار اشخاص ثالث قرار دهند و همچنین نباید اینگونه اطلاعات را مستقیم یا غیرمستقیم برای فعالیت های غیرکاری خویش مورد استفاده قرار دهند و پس از لغو عضویت نیز به هیچ عنوان اجازه بهره برداری از اطلاعات مذکور را ندارند.

تبصره – به موجب این مقررات مسئولیت های حقوقی و کیفری ناشی از سوء استفاده از اطلاعات ارائه شده به نماینده فروش مستقیمًا ، متوجه شخص وی خواهد بود. در صورت هر گونه سوء استفاده یا انتقال و افشای این اطلاعات از سوی نماینده فروش، وی موظف به پاسخگویی در مراجع قانونی خواهد بود.

کلیه اطلاعات کاری شرکت با کارگزاران ، واسطه ها ، نمایندگان فروش و تأمین کنندگان خود محرمانه است. دردسترس قراردادن این گونه اطلاعات در حیطه اختیارات شرکت است. لذا، هر گونه تلاش اعضا جهت دسترسی بهاین اطلاعات به طور مستقیم یا غیر مستقیم ممنوع بوده و با افراد خاطی برابر دستورالعمل های داخلی برخوردخواهد شد.

نماینده فروش موظف به رعایت اصول احتیاطی در راستای حفظ گذرواژه ورود به دفتر کار مجازی خویش است وشرکت در رابطه با نفوذ افراد دیگر به دفتر کار مجازی بازاریاب هیچ مسئولیتی ندارد.

تبصره – در صورت هر گونه اقدام از طریق شناسه کاربری نماینده فروش، برای هک کردن و یا ایجاد اخلال درسیستم های شرکت، شناسه نماینده برای همیشه مسدود خواهد شد و جبران کلیه خسارات وارده به شرکت به عهده وی می باشد.

روابط مالی یا کاری میان نمایندگان فروش و مصرف کنندگان آنها روابطی است شخصی وشرکت ، به موجب اینمقررات نسبت به کلیه تبعات و آثار حاصله این روابط، از خود سلب مسئولیت می نماید.

نماینده فروش حق انعقاد قرارداد به نیابت یا نمایندگی از شرکت با اشخاص حقیقی یا حقوقی ندارد و مجاز نیست خود را به عنوان کارگزار یا کارمند شرکت معرفی کند.

هر گونه دخالت مدیر فروش در امور مربوط به نماینده فروش خارج از زیر مجموعه خود اعم از آموزش ، راهنمایی ، انجام هماهنگی و ... ممنوع است.

مدیر فروش باید هنگام معرفی تجارت و جذب نمایندگان فروش جدید به آنها تأکید کند که این یک فرصت شغلی در راستای راه اندازی یک تجارت مستقل است و رابطه استخدامی میان فرد دعوت شده و شرکت ایجاد نمی کند.

اخذ وجه نقد یا هر نوع مال غیرنقدی توسط هر یک ازمدیران فروش جهت معرفی شرکت به اشخاص و نمایندگان زیر مجموعه به منظور قرار گرفتن در جایگاه خاصی از طرح کارآفرینی شرکت، ممنوع می باشد.

مدیران فروش حق بکارگیری افراد زیرمجموعه خود به منظور انجام امور شخصی و یا اموری که خارج از محدوده این کسب و کار محسوب می گردد را ندارد.

در خط مشی شرکت هیچ قلمرو یا امتیاز انحصاری برای بازاریابی و فروش تعریف نشده است و نماینده فروش میتواند در هر نقطه از جهان اقدام به فروش شخصی و یا جذب نماینده فروش نماید و هیچ مدیر فروشی اختیار اهدا ، فروش ، واگذاری یا انتقال چنین امتیاز انحصاری را به دیگران ندارد و به عبارتی هر نماینده فروشی آزاد است که تجارت خود را در هر منطقه ای از کشور برابر مقررات راه اندازی نماید.

در صورت عدم رعایت هر یک از قوانین و مقررات شرکت و سایر الزامات مربوطه ، تصمیمات قانونی شرکت با توجه به نوع و دفعات تکرار آن از سوی نماینده فروش، به شرح ذیل اعمال می گردد:

الف) اخطار کتبی مرتبه اول که از طریق آدرس الکترونیکی نماینده فروش به وی ابلاغ می شود.

ب) اخطار کتبی مرتبه دوم به صورت حضوری با اخذ تعهد از نماینده فروش.

ج) لغو دائم جایگاه نماینده فروش و مسدود نمودن شناسه کاربری وی.

تبصره – شرکت مجاز است در برخورد با برخی تخلفات که در این مقررات معین گردیده بدون رعایت مفاد بندهای(الف) و (ب) نسبت به لغو عضویت نماینده فروش و غیرفعالسازی جایگاه وی اقدام نماید. در این خصوص، شرکت ضمن ابلاغ دلایل امر به نماینده فروش.

مدیر فروش موظف به حسن استفاده از امکانات و ابزار شرکت و ملزم به بازتحویل سالم آن به شرکت است ؛ وچنانچه در نگهداری اموال تحویل شده به وی قصور نماید، شرکت برای جبران ضرر وارده مجاز به برداشت ازپورسانت و پاداش است.

تمامی اسناد و منابع چاپ شده، ویدئوها، عکس ها، طرح ها و شعارهای شرکت تحت حمایت قانون کپی رایت هستند و نباید به هیچ شکلی بدون مجوز کتبی قبلی شرکت به صورت کامل یا قسمتی از آن بازسازی و استفاده شود.

محتوای وب سایت شرکت مثل متن، گرافیک ، عکس ، طرح و برنامه تحت حمایت قانون کپی رایت هستند و نباید بدون مجوز کتبی قبلی برای هیچ گونه اهداف تجاری و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

مدیران فروش باید همه قوانین، مقررات و موازین عضویت شان را رعایت کنند و نباید مبادرت به فعالیت هایی کنند که ممکن است منجر به بدنامی آنها و یا شرکت شود.

نماینده فروش شرکت نباید محصول یا خدمات هیچ شرکت فروش مستقیم یا غیرمستقیم دیگری را بدون مجوز کتبیشرکت عرضه یا تبلیغ کند. در صورت مبادرت به چنین عملی شرکت شرکت حق لغو یکطرفه و بدون اخطار قبلی این قرارداد را برای خود محفوظ نگه می دارد.

هر یک از طرفین می توانند در شصت روز اول پس از امضای قرارداد آن را فسخ نمایند. پس از انقضای این مدت می بایست پانزده روز قبل از فسخ قرارداد این موضوع به صورت کتبی به طرف دیگر اطلاع رسانی شود.

کلیه اعضا هنگام حضور در محل شعب شرکت موظف به رعایت موازین اخلاقی و شئونات اسلامی هستند.

فروش محصولات در فروشگاه های ثابت (مکان های ثابت تجاری) ممنوع می باشد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه، شخص متخلف برای بار اول به مدت یک ماه و در صورت تکرار ، سه ماه تعلیق می گردد.

شرکت این حق را برای خود محفوظ می دارد که این قوانین و مقررات را با حق اعمال فوری آن تغیر دهد.